Chcete přestat kouřit? Budete zdravější, bohatší a nakonec i spokojenější! Představím vám sadu pomůcek, která vám pomůže s cigaretami skončit a vydržet to.

mp

PhDr. Michaela Peterková

Máte za sebou už několik marných pokusů odložit cigarety? Nebo se do toho preventivně nepouštíte vůbec, ale přitom to moc chcete? Já to znám. Kouřila jsem jedenáct let krabičku cigaret denně. Na začátku to bylo fajn. Postupně mě začalo štvát, kolik peněz zbytečně nechávám v trafikách, jak jsem nervózní, když si někde nemůžu zapálit, o smradu, zadýchávání a kašli nemluvě. Mnohokrát jsem zkoušela přestat. Vždy jsem to táhla přes vůli. Chvíli to šlo, ale bylo to dost těžké. Za nějakou dobu vždycky zvítězila závislost se svým podsouváním „dej si jenom jednu, ta tě uklidní a pak už zas kouřit nebudeš“. Po téhle jedné to byla otázka pár dní, kdy jsem na tom byla zase jako předtím. Pak jsem měla štěstí. Hned dvojí. Otěhotněla jsem a cigarety mi přestaly chutnat. Když se mi narodila dcera a povyrostla natolik, že už jsem ji nekojila, objevila se u mně chuť na cigarety znova. Kouřit jsem už ale nechtěla. V té chvíli jsem vlastně začala odvykat. A dobrý. Až do teď. Dcera už je skoro velká jako já, je to pěkných pár let. Z těch nepovedených pokusů i z toho úspěšného jsem nasbírala zkušenosti, které, smíchané s tím, co mi dala psychologie coby moje profese, vám tady nabízím. Sestavila jsem pro vás speciální nahrávky a další pomůcky, abyste brzo mohli komukoli říct „Už nekouřím“.

Sugestivní nahrávky obsahují mluvené slovo a jsou podkreslené hudbou složenou na míru právě těmto nahrávkám. Hudbu složil nadšený královéhradecký muzikant Ondra Moravec a dal si záležet. Z jeho skladby k averzivní nahrávce by byla nadšená i Nirvana.

Jak se nahrávky používají: stačí si v klidu sednout nebo lehnout a zaposlouchat se. Nahrávky povedou vaši mysl tak, aby se správně vyladila. Sugesce jsou vlastně úplně obyčejné věty, ale jsou odborně sestavené, aby účinkovaly na podvědomí. Zdravému člověku nemohou uškodit; lidé s neurologickými nebo psychiatrickými problémy by se před jejich použitím měli zeptat svého lékaře. Nahrávky nemohou působit proti vašim přesvědčením a hodnotám – neboli není takto možné způsobit, aby člověk jednal proti své vůli. Tak je to ve filmech, ale s realitou to nic společného nemá.

Připravila jsem pro vás tři nahrávky, které pokrývají všechna tři důležitá témata odvykání: jedna nahrávka posiluje odpor vůči cigaretám, druhá povzbuzuje motivaci a třetí uklidňuje. Mají sedm až devět minut, takže si na ně čas snadno najdete.

Člověk ve svém snažení často selhává kvůli špatnému vnitřnímu nastavení. Podlehne pocitu, že je to moc těžké, a příliš brzy ztratí motivaci. Sugesce tomuto mohou zabránit. Povzbudí, posílí motivaci, navodí vnitřní klid a nedovolí zapomenout na to špatné, co cigarety způsobují. Lidská paměť je v tomto potvora – po týdnu mučivé abstinence vás ani nenapadne, proč jste vlastně přestával/a; stýská se vám po té ztracené „pohodě“, ale neuvědomujete si, čím za ni zaplatíte. Nahrávky myslí na tohle všechno. Pomohou vám překonat první hodiny, dny a týdny. Díky nim si splníte to, o co tolik stojíte – žít bez cigaret, ušetřit peníze, zlepšit si zdraví a prodloužit si život.

Ve své psychologické praxi jsem metodou hypnózy a sugesce pracovala s mnoha závislými kuřáky i lidmi s jinými typy problémů – úzkostnými, depresivními, s různými fobiemi, nočními můrami a psychosomatickými potížemi. Každý člověk je vůči sugescím jinak citlivý; na někoho působí silně a na někoho méně. Ale určitá pomoc je to prakticky pro každého, ať je sugestibilní hodně nebo málo. Důležité je poslech nahrávek opakovat, protože jejich účinek se opakováním zesiluje.

Tak, jako jsem zvládla přestat kouřit já a jako to zvládly miliony lidí, máte šanci to dokázat taky.

Investice do nahrávek je směšná oproti tomu, co z nich vytěžíte. Je to malá investice, která se vám může tisíckrát vrátit. Tím, že si něco koupíte, sobě také signalizujete, že to myslíte vážně. Lidé, kteří si například předem zaplatí jazykový kurz, se naučí mnohem víc, než lidé, kteří se učí jen tak doma (protože ti se vydrží učit jen prvních pár dnů). A za cenu, která moc nepřesahuje cenu jediného kartonu cigaret, toho dostanete spoustu:

  • Tři sugestivní nahrávky
  • Knížku Jak se stát spokojeným nekuřákem, která obsahuje všechny důležité informace o tom, jak odvyknout cigaretám a je ve formátu pdf – bez problémů ji přečtete ve svém počítači, mobilu, tabletu nebo čtečce. Pokud chcete ukázku z knížky, můžete stahovat tady.
  • Online psychologický test – na výběr máte test emoční inteligence (jak rozumíte sobě a ostatním) a test psychické výkonnosti (testuje pozornost, myšlení, inteligenci, rychlost a přesnost) – testy jsou anonymní, online a mají okamžité vyhodnocení
  • Třicetidenní podporu na váš e-mail – prvních 30 dnů vaší abstinence ode mě denně budete dostávat e-maily s podporou a užitečnými tipy

Tohle všechno bude vaše. Stačí vyplnit objednávku.

Garance vrácení peněz: Když nebudete spokojen/a, vrátím vám peníze. Stačí mi do 14 dnů od nákupu napsat e-mail, nebudu se vás na nic ptát ani vás přemlouvat a bez řečí dostanete své peníze zpět. Váš nákup je úplně bez rizika.

Tím, že přestanete kouřit, se váš život o hodně zlepší. Budete mít víc peněz, cítit se zdravější a energičtější, budete vonět a budete svobodnější.

Rozhodnutí neodkládejte. Je totiž jen jedna vhodná doba, kdy začít zlepšovat svůj život: právě teď.

Získat nahrávky a vše k nim

PhDr. Michaela Peterková
psycholožka a už nekuřačka,
která ví, jaké to je