Relaxace pro děti, e-bookKnížka Relaxace pro děti

Zábavné relaxační hry proti dětským trápením a potížím

PhDr. Michaela Peterková

 

Relaxační hry představují vynikající způsob, jak dětem pomoci se zvládáním strachu a úzkosti, s podceňováním se, pomočováním, se špatným soustředěním či bolestmi psychického původu. Tyto hry jsou vhodné pro zdravé děti přibližně od 4 do 10 let. Knížka obsahuje dvacet relaxačních her a také informace o psychice dětí a nejčastějších potížích. Relaxace pro děti není žádné nudné ležení – jsou to zábavné aktivity, které mohou s dětmi provádět rodiče, prarodiče nebo pedagogové. Ke každé hře najdete v knížce podrobný návod a ilustrativní fotografie.

Knížka Relaxace pro děti je ve formátu pdf, takže ji bez problémů přečtete na svém počítači, mobilu, tabletu nebo čtečce a můžete si ji rovněž vytisknout. Knížku dostanete e-mailem. Počet stran: 65. Rok vydání: 2014.

Cena: 195 Kč

Ke knížce dostanete jako bonus zdarma online psychologický test v hodnotě 99 Kč.

Koupit

Video – seznámení s dětskou relaxací. Pro spuštění klikněte kamkoli do náhledu:

O autorce:

PhDr. Michaela PeterkováPhDr. Michaela Peterková je psycholožka, která ve své psychologické praxi pracovala s dospělými i dětmi zejména metodou hypnózy a relaxace. Je autorkou čtyř tištěných knih (Kurz duševní rovnováhy (Portál 2014), Básničky o vysavači (Edika 2014), Kurz zdravého sebevědomí (Portál 2015) a Kurz dobré nálady (Portál 2016)). Zodpověděla na dva tisíce dotazů v internetové poradně, je autorkou mnoha psychologických testů a publikuje na internetu i v časopisech (Psychologie Dnes, Květy, Moje psychologie aj.). Napsala e-booky  Doktor mozek o přirozených způsobech léčby psychických potíží, Co to s ní(m) je? o dětských duševních a výchovných problémech, Lepší pocit ze života – pět lekcí z pozitivní psychologie. O dětských relaxačních hrách přednáší pedagogům.

 

Relaxace pro děti

:: Hry pro sebedůvěru a psychickou pohodu dětí
:: Podrobný návod na 20 her
:: Relaxace vhodné na doma, do školky nebo školy
:: Zabavte se společně s dětmi

Obsah knížky Relaxace pro děti

Co je relaxace a jak může pomoct vašemu dítěti
Nejčastější psychické a výchovné problémy u dětí
Psychický vývoj dítěte
Zásady relaxace u dětí
Možné problémy a jak je překonat
Relaxační cvičení
1. Ježek
2. Loutky
3. Nafukovací balónek
4. Na lodi
5. Rychle a pomalu
6. Skákání a srdce
7. Orel a pes
8. Blahopřání k svátku
9. Kyvadlo
10. Chytrý robot
11. Horká polévka
12. Opice
13. Medvěd a veverka
14. Zvědavá myška
15. Přilepené listy
16. Začarovaní vleže
17. Vpravo, vlevo, nahoru, dolů
18. Spící medvěd
19. Vítr
20. Nosič
Závěrem

Koupit e-knížku Relaxace pro děti

 

Ukázka z knížky

rel-deti-ukazka1Relaxace pro děti - ukázka

 

Rozhovor s autorkou knížky Relaxace pro děti PhDr. Michaelou Peterkovou

Co nejčastěji trápí dětské klienty, které jejich rodiče dovedou za psychologem?

Velice často jsem se setkávala s dětmi, které pociťovaly nadměrný strach a úzkost – například kvůli škole či školce, nebo nechtěly zůstat například s babičkou bez maminky, bály se tmy, psů a podobně. Hodně mých dětských klientů bojovalo se špatnými sny a nočním pomočováním. Dále to byly děti nadměrně stydlivé s velmi malou sebedůvěrou.

Je pravda, že se úzkost u dětí může schovávat za tělesnými problémy?

Ano, a nejen u dětí, i když ty na to trpívají více než dospělí. Je to tzv. somatizace, kdy se strach či úzkost projevuje jako bolení bříška, bolení hlavy, vyrážka, zvracení nebo například průjem. Tyto děti obvykle projdou všemi lékařskými vyšetřeními a nic se přitom nenajde. Pak stojí za zvážení zapátrat po psychických příčinách. Někdy za tím může být špatná rodinná situace (například hádky či násilí rodičů); často i přechodná nejistota třeba po narození sourozence nebo po nástupu do školky či školy. Somatizovat může ale strach a úzkost z jakýchkoli příčin.

Jak můžeme dětem s jejich duševním trápením pomoci?

Děti jsou naštěstí velmi tvárné a většinou i hodně odolné, takže mnohé z jejich potíží vymizí samy. Základem je vždy dobré rodinné zázemí a fungující důvěrná komunikace – není nic důležitějšího. Pokud potíže přetrvávají, což je například u vrozeně citlivějších dětí časté, mohou rodiče nahlédnout do nějaké literatury, poradit se s dětským lékařem nebo vyhledat dětského psychologa.

Jak na děti působí relaxace?

Mně se v práci s dětmi hypnoterapeutické a relaxační techniky výborně osvědčily – obojí probíhá u dětí hravou formou se zapojením jejich fantazie. Pokud spolupracuje rodina, tak je u úzkostí, fobií, pomočování a špatných snů úspěch téměř jistě zaručen. Dětem tyto postupy zabírají mnohem lépe, než dospělým. Relaxaci mohou snadno provádět rodiče s dětmi doma nebo učitelé ve školce či škole.

Relaxace pro děti, e-book

 

Knížka Relaxace pro děti

Cena: 195 Kč

Bonus zdarma: online psychologický test v hodnotě 99 Kč.

Koupit e-knížku Relaxace pro děti